LOGO ERP | ENTEGRASYON | DGN Yazılım

Logo ERP Entegrasyon

ENTEGRASYON NEDİR?

Farklı yazılım, veritabanı, uygulamaların birbiriyle olan iletişim ve uyumuna "Entegrasyon" denir. Kullanmış olduğunuz program, rapor vb. tüm özel yazılımlarınız Logo ERP(Go3, Tiger3, Tiger3 Enterprise vb.) programları ile %100 uyumlu hale getirilebilir. Özel yazılımınızdan Logo Erp programına veri aktarımı yapabilir, veri sorgulamaları yapabilir, talep ve ihtiyacınıza göre uyarlamalar geliştirebiliriz. Entegrasyon denildiğinde bu işlem için kullanılan başlıca yöntemler;

Api/Web Servis

Başlıca ismi web servis olan APİ'ler, bir uygulamanın/servisin sahip olduğu yeteneklerin dışarıdan da kullanılabilmesini sağlayan yapılardır. Daha basit anlatmak gerekirse, istenilen parametre ve koşullara göre Logo erp programlarına veri gönderimi yapan(Post), veri sorgulaması yapan(Get) iki uygulamanın birbiriyle Servis üzerinden haberleşmesi için kullanılan yapılardır. Örnek için Web servis projemizi kontrol edebilirsiniz.

Kütüphane(DLL)

Api ve Web servis kavramları ile aynı mantıkta çalışan, web üstünde yayın yapan değil de oluşturulan kütüphane(dll) dosyasını projemize dahil ederek kullandığımız yapılardır.

Entegrasyon projeleri için ERP ve Veritabanı bilgisi büyük önem arz etmektedir. Yapmış olduğumuz birçok proje örneğinde olduğu gibi, talebinize en hızlı ve doğru çözüm için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Talebiniz ne olursa olsun, sizlere ufakta olsa bir bilgi verebilmek ve sorununuzu çözmek bizi mutlu edecektir. Soru, danışmak istediğiniz herhangi bir konu ve yaşadığınız sorunlar için lütfen bizimle iletişime geçin.