RAPORLAMA | LOGO Raporlama | DGN Yazılım

Logo SQL RAPORLAMA

SQL NEDİR ?

SQL, verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir. SQL herhangi bir veri tabanı ortamında kullanılan bir alt dildir. SQL ile yalnızca veri tabanı üzerinde işlem yapılabilir LOGO Yazılım Ürünleri de Oracle ve SQL olmak üzere 2 veritabanı ile çalışabilir. Program içinde ki tüm verileriniz (cari, stok, kasa, banka, fatura vb.), veritabanında tutulur.

RAPORLAMA

Logo programı mevcutta bizlere 'Standart-Geliştirilebilir' bir çok rapor sunar. Bu raporlar kimi zaman ek alanlar ile geliştirilse de fazla komplike ve karışık istek, taleplere yetersiz kalabilir ya da ihtiyacımıza özel raporlarımızı excel üzerinden tek tuşla veri aldırarak hızlı bir raporlama isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda SQL Veritabanı üzerinden yazılacak raporlar ile sınırsız ve karmaşık rapor taleplerimizi karşılayabiliriz.

EK ÇÖZÜM

SQL'i yalnızca raporlama aracı olarak görmek yanlış olur. Rapor haricinde ;

  • Logo içinden yapılması güç, toplu ekleme işlemleri ( Örneğin Kodu A ile başlayan tüm carilerime, verilen excelde ki sevkiyat adreslerini ekle (Insert) ),
  • Logo içinden yapılması güç, toplu güncelleme işlemleri(Örneğin özel kodunda 'A' yazan ürünlerin tedarikçi özel kodlarına da 'A' Yaz ( Updates),
  • Logo içinde bir sipariş kesildiğinde mail atma işlemi ( Trigger ) 

Gibi daha bir çok örneklerle raporlama ve ek çözümler üretmek mümkün. 

Bu ve benzeri, çok daha karmaşık yapıda ki tüm talepleriniz, daha önce yüzlerce projeye imza atmış ve alanında uzman ekibimiz tarafından yapılabilir, memnuniyetinize sunulabilir. 

Örnek olması amacı ile yapılmış bazı rapor projelerine Raporlar bölümünden,

SQL Üzerinden uyguladığımız ek çözümlere Sql Ek Çözümler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Not: Raporlama ve Toplu işlemlerle ilgili Logo Yazılım'ın bizlere sunmuş olduğu bir çok program da mevcut, yukarıda verilen örnekler sürekliliği olmayan işler için değerlendirilebilir.

 


Talebiniz ne olursa olsun, sizlere ufakta olsa bir bilgi verebilmek ve sorununuzu çözmek bizi mutlu edecektir. Soru, danışmak istediğiniz herhangi bir konu ve yaşadığınız sorunlar için lütfen bizimle iletişime geçin.